چگونه خلاق باشیم ؟ ( چگونه خلاقیت را به زندگی خود وارد کنیم ؟ )

چگونه خلاق باشیم ؟

خیلی از افراد برای استفاده از خلاقیت در زندگی شخصی خود بسیار درگیر هستند و مدام این سوال را از خود میپرسند که ” چگونه خلاق باشیم ؟ ” . پاسخ این سوال بسیار مهم است و می تواند در زندگی افراد تغییرات مثبت زیادی را به وجود آورد . خلاقیت و ایده پردازی از مهارت های ضروری انسان امروز است ، انسان های که در آینده نزدیک به سبب داشتن مهارت های گوناگون شرایط مختلفی را تجربه می کنند. راه های بسیاری برای افزایش خلاقیت وجود دارد که در این مقاله سعی داریم به شما بگوییم که چطور خلاقیت خود را افزایش بدید و چطور بر شرایطی که دشمن خلاقیت هستن پیروز شوید . 

در ادامه این مقاله چند پیشنهاد خوب برای شما داریم ، اگر تمایل دارید واقعا خلاقیت خود را افزایش دهید به شما پیشنهاد می کنیم حتما از آنها استفاده کنید . 

دشمنان خلاقیت !

همه انسان ها ذاتا خلاق هستند و دارای نبوغ فراوان در این زمینه هستند . متاسفانه خلاقیت در انسان ها به وسیله های مختلف سرکوب می شود. این سرکوب ها باعث می شود تا خلاقیت به لای های مخفی وجود انسان پناه ببرد و به سختی خود را به نمایش در بیاورد. خلاقیت اکثرا در دوران کودکی و نوجوانی به شدت از سوی خانواده ها ، مدارس و دوستان سرکوب می شود و نهایتا در دوران جوانی که زمان کار و  تلاش است خبری از خلاقیت نیست . برای اینکه بدانیم چگونه خلاق باشیم ؟ باید موانع خلاقیت را به خوبی بشناسیم . قبلا درباره موانع خلاقیت یک مقاله در سایت گذاشته ایم. در این مقاله موانع خلاقیت را به سه گروه ، ۱- موانع فردی ۲- موانع اجتماعی ۳- موانع سازمانی تقسیم کرده ایم و به طور کاملتری هر کدام از موانع را شرح داده ایم به طور مثال موانع فردی به زیر شاخه  های خود مثل ، کمرویی ، عدم داشتن اعتماد بنفس ، تمایل به همرنگی با جامعه و عدم استفاده از نیمکره های مغز را می توانیم اشاره کنیم . اگر تمایل به خواندن مطالب تکمیلی درباره موانع خلاقیت دارید میتوانید متن کامل را با کلیک بر روی دکمه زیر مشاهده کنید .

چگونه خلاقیت خود مان را افزایش بدهیم ؟

افزایش خلاقیت به طور مستقیم بر سطوح مختلف زندگی شما تاثیر میگذارد . خلاقیت می تواند میزان درآمد شما را افزایش دهد و یا با چند ایده ساده زندگی شما را متحول نماید. برای افزایش این مهارت تکنیک های مختلفی وجو دارد که سعی می کنیم اینجا به موارد خیلی مهم  اشاره کنیم . اولین مورد و مهمترین مورد در افزایش خلاقیت استفاده از هر دو نیمکره مغز است . هر یک از نیمکره های مغزی یک فعالیت مشخص را برعهده دارند. بهترین زمانی که خلاقیت خود را به نمایش می گذارد زمانی است که شما توانایی استفاده از هر دو نیمکره مغز را داشته باشید. برای این کار یک تکنیک فوق العاده وجود دارد به نام ” نقشه ذهنی ” . این تکنیک یک ابزار فوق العاده برای استفاده از هر دو نیمکره مغز است . ایجاد ارتباط با استفاده روشی متفاوت در نوشتن و یادگیری ، تاثیری فوق العاده بر روی افزایش خلاقیت شما خواهد داشت . این روش جدیدترین متد برای یادگیری ، خلاصه برداری ، هدفگذاری ، طبقه بندی اطلاعات و افزایش خلاقیت به صورت کاملا کاربردی است . اگر تمایل دارید با نقشه ذهنی بیشتر آشنا بشوید حتما مقاله ” نقشه ذهنی چیست و چه کاربردهای دارد ؟ ” را مطالعه کنید . 

فعالیت دیگری که می توانید انجام دهید این است که یک تمرین ساده را در هر کجا هستید انجام دهید ، سعی کنید دو شی متفاوت را در نظر بگیرید و بین آن ها شباهت های را پیدا کنید. مثل در نظر گرفتن توپ و لاستیک که در آموزش ” ایده یابی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی ” به آن اشاره کرده ایم . این کار را به مدت یک ماه انجام دهید و حتما از آن نتایج عالی خواهید گرفت . سعی کنید بین دو شی بیشتر از ۲۰ شباهت بیابید. در اول این کار بسیار سخت است ، اما با گذاشتن زمان و تمرین در نهایت به طرز شگفت آوری بر میزان خلاقیت شما تاثیر خواهد گذاشت.

برای افزایش خلاقیت ما راه های دیگری را در مقاله “ روش های افزایش خلاقیت برای ایده یابی (۵ روش کاربردی) ” به شما آموزش داده ایم. از شما دعوت می کنیم حتما به این صفحه سری بزنید و از اطلاعات ارزشمندی که در آن وجود دارد استفاده کافی را ببرید.

صحبت آخر

شاید این مقاله به شما کمک کرده باشد تا جواب سوال ” چگونه خلاق باشیم ؟ ” را بیابید ، ولی فراموش نکنید که در نهایت این تلاش و تمرین شما ست که باعث می شود تا خلاقیت شما بیدار شده و شما را دز مسیر کسب ثروت قرار دهد . شاید شما هم برای تحول در زندگیتان نیازمند یک تغییر در کسب و کار خود باشید . 

نظرات کاربران


دیدگاه خود را ثبت کنید

*
*