مزیت خلاقیت (۲) : افراد خلاق از چه مزایای بهرمند هستند ؟

خب دوستان عزیز اگر بخش اول این مقاله را مطالعه کرده باشید ، در آنجا حدود ۶ مزیت خلاقیت را برای شما نام بردیم و توضیح کوتاهی راجع به هر کدام دادیم . در این بخش سعی داریم تا ۶ مزیت دیگر افراد خلاق را برای شما بازگو کنیم .

افراد خلاق به سبب خلاقیتشان از مزیت هایی در جامعه بهره مند هستند . این مزایا معمولا در همه جا به کمک آنها می آید ، فرقی ندارد که در محل کارشان باشند ، در جمع دوستان ، در کنار خانواده و یا در تفریح و سفر این قابلیت در همه جا باعث تمایز این افراد می گردد . شما نیز می توانید با افزایش مهارت خلاقیت خودتان از این مزایا استفاده نمایید . ما در وب سایت خلاق شو قصد آموزش خلاقیت و ایده پردازی را داریم تا به همراه شما دوستان عزیز در مسیر موفقیت قدم های بلندی برداریم .

خلاقیت بخش دوم

۷- بهبود و یا ساخت محصول / خدمت / فرایند جدید

افراد خلاق این توانایی را دارند که با استفاده از ذهن خلاق خود یک خدمت ، محول و یا فرایند را بهبود ببخشند و معضلات آن را رفع کنند . آنها به خوبی می توانند یک محصول جدید را بسازند و یا خدمتی نو برای راحت تر کردن زندگی انسان ها طراحی کنند . آنها می توانند فرایند های جدیدی را بیافرینند تا کارهای مختلف ساده تر انجام گردد . شما به عنوان یک متفکر خلاق می توانید در نقشه یک مخترع ، طراح و یا مشاور قدرتمند ظاهر شوید .

۸- احیای بازار

اگر بازار کسب و کار شما  به خوبی رونق ندارد و در حال شکست خوردن در کار خود هستید ، شما به عنوان یک فرد خلاق می بایستی راهی برای فرار از این مشکل را بیابید . افراد خلاق به خوبی می توانند راه های جدید برای رونق دادن و احیای بازار ارائه دهند . یک فرد خلاق گاهی با ارائه یک روش موثر و تاثیرگذار جهت برگزاری یک کمپین تبلیغاتی  ، توانایی دگرگون سازی بازار ار دارد . گاهی یک ایده کوچک در جهت اصلاح محصول می تواند رقبای زیادی را از میدان خارج کند .

۹- صرفه جویی در هزینه ها

افراد خلاق معمولا سعی می کنند مشکلات را با کمترین هزینه ای حل نمایند . آنها در ابتدا سعی می کنند با استفاده از منابع موجود و در اختیارشان مشکل را حل نمایند و اگر منابع موجود برای حل مسئله اشان کافی نبود اقدام به صرف هزینه برای رفع مشکل می کنند . اهمیت حضور افراد خلاق در شرکت ها ، اداره ها ، ارگان ها و کسب و کار ها از این جهت است که این افراد موقعیت را به خوبی درک می کنند و در زمان مناسب با منابع مناسب اقدام به رفع آن می نماید . صرفه جویی در هزینه و استفاده از منابع موجود از خصوصیات افراد خلاق است .

۱۰- ایجاد ارتباطات بیشتر و خلاق در جامعه

ارتباطات از اصلی ترین موارد یک زندگی اجتماعی است و ارتباط خلاق مسئله ای حیاتی در زندگی انسان ها می باشد . افراد دارای خلاقیت به دلیل داشتن راه های ارتباطی متفاوت و ایجاد روابط مختلف ، فرصت های خوبی در زمینه های مختلف نصیبشان می شود . زندگی ما انسان ها بر پایه ارتباط و خلق موقعیت ها بنا شده است . یک فرد خلاق نسبت به افراد دیگر با اعتماد به نفس بیشتری برای ایجاد ارتباطات متفاوت اقدام می کند . 

۱۱- افزایش و بهبود عملکرد مغز

شما به عنوان یک انسان خلاق ، یاد خواهید گرفت که چگونه عملکرد مغز خودتان را بهبود ببخشید و در نهایت این عملکرد را افزایش دهید . مغز انسان به دلیل نوع و ساختار پیچیده نیازمند آن است که بهتر شناخته شود تا بتوان از آن به بهترین شکل بهرمند شد . ما در زمینه آموزش خلاقیت به شما عزیزان یاد می دهیم که چگونه می توانید از مغزتان در جهت افزایش خلاقیت استفاده کنید .  

۱۲- اعتبار بیشتر

خلاقیت باعث ایجاد اعتبار برای افراد می گردد . یک فرد خلاق به واسطه داشتن ایده ، راه حل و روش های متفاوت برای حل مسئله ، دارای اعتبار بیشتری بین افراد جامعه است . این اعتبار کمک زیادی در پیشرفت افراد می کند . 

از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم ، با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایید . 

 

نظرات کاربران


دیدگاه خود را ثبت کنید

*
*