سخنرانی با استفاده از نقشه ذهنی

سلام دوستان عزیز، امیدوارم که در حال پیشرفت و موفقیت باشید ! امروز می خوام یکی از تجربیات خودم را در خصوص استفاده از نقشه ذهنی با شما همراهان سایت خلاق شو در میان بگذارم . این تجربه یکی از لذت بخش ترین تجارب من در استفاده از نقشه ذهنی بود. روز دهم شهریور ماه در یک سمینار با عنوان ” کوچینگ کسب و کار اینترنتی ” به عنوان سخنران مهمان دعوت بودم. قرار بود در این روز سخنرانی در ارتباط با ” ایده یابی برای کسب و کار های اینترنتی ” داشته باشم . 
به علت مشغله فراوان در زمان قبل از سمینار اصلا فرصت تمرین برای اجرای خودم را نداشتم. از طرفی سمینار ۲۰۰ شرکت کننده داشت و اگر سخنرانیم خراب می‌شد خیلی اتفاق بدی برایم تلقی می‌شد. بعد از آماده کردن مطالبم، به فکر نوشتن یک دست نوشته برای فراموش نکردن مطالب بودم. بهترین گزینه برای این کار کشیدن یک نقشه ذهنی بود.

رفع استرس با استفاده از نقشه ذهنی

سخنرانی ها همیشه با استرس همراه هستند! من هم از این قاعده مستثنا نبودم، ترس از یاد رفتن مواردی که قرار بود در سخنرانیم بگویم رهایم نمی‌کرد. وقتی شروع به کشیدن نقشه ذهنی برای سخنرانی کردم، خیلی زود تسلط خوبی بر روی موضوعات پیدا کردم.
این نقشه ذهنی باعث شد که بدون هیچ استرسی و با خیال راحت برای سخنرانی حاضر شوم. درست است که اصلا از برگه نقشه ذهنی خودم در طول صحبت هایم استفاده نکردم، اما همان کشیدن باعث شده بود تا با تمرکز بالا و بدون استرس شروع به سخنرانی کنم، آن هم بدون تمرین! 

عکس بالا مربوط به نقشه ذهنی کشیده شده برای سخنرانی ” کوچینگ کسب و کار و اینترنتی ” می باشد. این نقشه در ارائه یک سخنرانی خوب، کمک بزرگی می‌کند. 
بخش های که در این تصویر حذف شده اند در مقالات بعدی معرفی می گردند. 

سخنرانی با استفاده از نقشه ذهنی

نقشه های ذهنی به دلیل نوع نگارش پیشرفته اشان، به خوبی در ذهن فرد استفاده کننده جای می گیرند. شما توانایی این را دارید تا میزان زیادی از مطالب را در یک صفحه کاغذ خلاصه نویسی کنید. هر چقدر از این تکنیک بیشتر استفاده کنید، این تکنیک بیشتر به شما در به خاطر سپاری موارد کمک می‌کند . این تکنیک یک روش فوق العاده برای افزایش مهارت خلاقیت و ایده پردازی می‌باشد. نقشه های ذهنی به شما کمک خواهند کرد تا با خیالی آسوده مطالب را یاد بگیرد. 

نقشه ذهنی به علت در گیر کردن هر دو نیمکره مغز، باعث افزایش بهره وری مغز می گردند. این بهره وری کمک زیادی به بهبود ارائه یک سخنرانی می کند. 

چطور یک نقشه ذهنی بکشیم ؟

برای کشیدن یک نقشه ذهنی می بایست یک کاغذ را به صورت Landscape (افقی) قرار دهید. در مرکز کاغذ موضوع اصلی مرتبط با نقشه ذهنی را می نویسیم ، سپس موضوعات فرعی را در اطراف آن یادداشت می‌کنیم.  موضوعات را با استفاده از خطوط منحنی به مرکز وصل می‌کنیم. به این ترتیب ما زیر مجموعه‌های برای موضوع اصلی خودمان تشکیل داده ایم. استفاده از تصاویر کمک زیادی به افزایش خلاقیت و یادآوری بهتر مطالب به شما می‌کند. در محصول ” استارت موتور خلاقیت با استفاده از نقشه ذهنی ” آموزش نقشه ذهنی را به صورت کامل داده ایم. اگر می خواهید به طور حرفه ای از این تکنیک بینظیر استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنم با استفاده از این آموزش ذهن خود را متحول کنید. این آموزش در یادگیری، خلاصه نویسی، ایده یابی و ایده پردازی، طبقه بندی اطلاعات، هدفگذاری و برنامه ریزی شما را تبدیل به یک فرد حرفه ای می‌کند. برای دیدن ویدئو اول این محصول و گرفتن اطلاعات تکمیلی روی دکمه زیر کلیک کنید. 

نظرات کاربران


دیدگاه خود را ثبت کنید

*
*