چقدر فرصت داریم تا به اهداف سال ۹۶ خودمان برسیم ؟

چهار درصد از سال جدید گذشت …

سلام به همه ی همراهان سایت خلاق شو امروز ۱۱ فروردین سال ۱۳۹۶ هستش و حدودا دو هفته از سال جدید سپری شده فردا دوازدهم تعطیل و پس فردا هم روز سیزده بدر ( روز طبیعت ) هستش . به سرعت خیلی زیادی دو هفته از سال جدید سپری شد . همونطور که میدونید هر سال شامل ۵۲ هفته هستش و تا الان چیزی حدود ۴ % از سال جدید سپری شده . اما سوال مهم اینجا این هستش که ما چقدر به اهداف خود نزدیک شده ایم ؟ آیا ما توانستیم ۴ % به اهداف خود نزدیک بشویم ؟ آیا ما اصلا توانایی اندازه گیری میزان نزدیک شدن به اهداف خود را داریم یا بهتر بگویم آیا ما نقشه ای برای رسیدن به اهداف خود داریم ؟ باید بدانیم که چقدر فرصت داریم ؟ 

چه زمانی برای شروع کردن مناسب است ؟

حقیقت این است که ما چه بخواهیم و چه نخواهیم زمان درحال سپری شدن است ، چه ما در جهت رسیدن به اهداف مان حرکت کنیم و چه از این مسیر خارج شویم . بهترین زمان برای قدم برداشتن در جهت رسیدن به اهداف همین لحظه است ( چه امروز یعنی ۱۱ فروردین سال ۱۳۹۶ و یا ده سال بعد ) مهم این است که شما ارزش لحظه حال خودتان را بدانید . زمانی که شما ارزش لحظات خود را دریابید دیگر نمی توانید دست روی دست بگذارید و زمان برای خودش سپری شود ، هر لحظه تلاش خواهید کرد تا به خواسته خودتان برسید . دیگر می دانید که امروز همان فردای دیروز است و صبر نمیکنید که فردا یا شنبه از راه برسد تا شما کار خودتان را آغاز کنید … . چه فرصت هایی که از دست دادیم بخاطر رسیدن شنبه یا رند شدن ساعت …

پایان سال معمولا زمانی است که افراد شروع به تعیین هدف می کنند تا در سال جدید به آن ها برسند . معمولا همه ما در این زمان انگیزه زیادی برای رسیدن به اهداف داریم ، اما به مرور زمان انگیزه ما ضعیف و گاها از بین میرود و حتی فراموش می کنیم که چه اهدافی برای خود در نظر گرفته بودیم !!! واقعا مشکل از کجاست ؟ چگونه هدف هایی که در ما چنان شوقی ایجاد می کردند که وقتی به آنها فکر می کردیم خواب از سرمان می پرید، در مدت کوتاهی به دست فراموشی سپرده می شوند ؟ 

چرا به اهداف خود نمی رسیم ؟

بزرگترین دلیل عدم رسیدن اهداف و کم شدن انگیزه ما ، نداشتن یک نقشه راه است ! یعنی ما برای رسیدن به اهداف خود نمدانیم کجا هستیم ، کجا می خواهیم برویم و از همه مهمتر نمیدانیم از چه مسیری باید برویم . قطعا نوشتن اهداف و برنامه ریزی برای رسیدن به آنها کار مهم و عالی است اما از آن مهم تر نوع نوشتن است . این که ما بدانیم چگونه بنویسیم که اهداف را ببینیم ، بدانیم از کجا آغاز می کنیم ، چه مسیری را طی باید بکنیم و در طول این مسیر انگیزه مان را حفظ کنیم ، بسیار مهم است . خیلی از ما اهدافمان را نوشته ایم اما آنطور که باید و شاید به آنها نرسیده ایم . اینجا مشکل از نوع نوشتن ماست .

به ما در دوران تحصیل یاد داده اند که چگونه بنویسیم ! ما یادگرفته ایم در نوشته هایمان فقط از یک نیمکره مغزمان (نیمکره چپ) استفاده کنیم . نوشته هایمان اغلب به صورت خطی ، تیتر وار ، شماره گذاری شده ، به ترتیب و نهایتا با سه رنگ ( تازه اگر حوصله داشته باشیم !!!) نوشته شده اند . این روندی است که در مدرسه و دانشگاه به ما یاد داده اند . نوشتنی که به تدریج باعث مرگ خلاقیت ما می شود .

راه حل چیست ؟

بهترین روش نوشتن استفاده از نقشه ذهنی برای هدف گذاری و برنامه ریزی می باشد . نقشه ذهنی جدیدترین و خلاقانه ترین روش نگارش است . این روش علاوه بر هدف گذاری و برنامه ریزی برای رسیدن به آن در مواردی مثل ایده یابی ، گسترش ایده ها ، آموزش و یادگیری ، خلاصه نویسی و با ایجاد ارتباط بین دو نیمکره مغز باعث افزایش خلاقیت می گردد .
اگر این تکنیک را بلد هستید حتما از آن استفاده کنید تا از نتایج اعجاب آور آن متعجب شوید و اگر هم با این روش آشنایی ندارید اصلا نگران نباشید ، ما در سایت خلاق شو این فرصت را برای شما ایجاد کرده ایم تا با استفاده از آموزش این تکنیک خارق العاده زندگی خودتان ار متحول کنید . ما به شما یاد می دهیم که چگونه در استفاده از این روش تبدیل به یک حرفه ای شوید .

چند نکته مهم :
۱- این آموزش دارای گارانتی بوده و تا ۳۰ روز بدون هیچ سوالی در صورت عدم رضایت کل مبلغ برای شما برگشت داده می شود .
۲- این آموزش ۱۲۰ دقیقه می باشد و در آینده آپدیت های برای آن در نظر گزفته ایم که برای شما ارسال می گردد . 
۳- حتما قبل از خرید نظرات برخی افراد که از این محصول استفاده کرده اند را بررسی نمایید.  ( داخل صفحه محصول این نظرات موجود می باشند )

نظرات کاربران


دیدگاه خود را ثبت کنید

*
*